Gwarowy konkurs recytatorski “Latosi Pogwarki w Białce”

19 lutego, podczas szkolnych obchodów Dnia Babci i Dziadka odbył się już po raz 15 gwarowy konkurs recytatorski “Latosi Pogwarki w Białce”, organizowany corocznie przez szkolną bibliotekę. Do konkursu zgłosiło się 15 uczniów z klas I – VI, którzy podczas występów zaprezentowali wiersze oraz fragmenty prozy autorstwa wiślańskich poetów. Występy oceniało jury w składzie: Ewa Lazar, która dodatkowo ufundowała piękny puchar oraz Julia Troszok – emerytowana nauczycielka i pierwsza organizatorka konkursów gwarowych w SP nr 2. Po zaprezentowaniu się wszystkich uczestników jury ustaliło, że:

• 1 miejsce zajął Dawid Cieślar z klasy V za wiersz “Narciorze” autorstwa Ireny Branc;
  • 2 miejsce zajęła Oliwia Żegunia z klazy III za wiersz Ireny Branc pt. “Pastyrze”;
  • 3 miejsce zajęła Kinga Cieślar z kl. IV za wiersz “Jałowiec i Haniczka” autorstwa Władysławy Maryniok-Cieślarowej.

Jury przyznało także dwa wyróżnienia: dla Natalii Pilch z kl. III za utwór Marii Szturc “Starczene bómbóny” oraz Hannie Pilch z kl. II za utwór Marii Szturc pt. “Krepliki”.

Przyznano także nagrodę publiczności dla Artura Cieślara z kl. V, który recytował tekst Pawła Lazara pt. “Zadani dómowe Jónka Drzązgały z Młaki. Co to je gaz?”.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Urząd Miejski w Wiśle oraz dyplomy.

Alicja Pieszka