Goście w naszej szkole

15 października odbył się Rajd Niepodległości na Baranią Górę, w którym brali udział uczniowie klasy IV ze Szkoły Podstawowej nr 2 oraz uczniowie klas V–VII ze Szkoły Podstawowej w Przezchlebiu – wiosce leżącej w okolicach Gliwic.

Na Baranią Górę uczniowie szli pod opieką przewodnika i wychowawcy klasy Dariusza Cieślara z Wisły, a także nauczycielki Marii Bujok z Przezchlebia. Pogoda dopisała, więc wycieczka była dla wszystkich wielką przyjemnością, toteż po powrocie uczniowie mieli jeszcze siłę pograć w piłkę na naszych boiskach szkolnych. Potem odbyły się warsztaty plastyczne w działającej przy SP 2 świetlicy ogólnodostępnej C.Z.A.S., podczas których mogliśmy pochwalić się piecem do wypalania gliny. W trakcie trwania zajęć nasi goście wykonali z gliny pod kierunkiem dyrektor Elżbiety Szajtauer ozdobne miseczki i kubki. Natomiast wieczorem uczniowie naszej szkoły pod opieką Marty Procner mieli dużą przyjemność uczestniczyć w ognisku integracyjnym z kolegami z Przezchlebia. Przy ognisku czas upłynął nam na prezentacji gwarowych piosenek, wspólnych rozmowach, pieczeniu kiełbasek i wymianie informacji o naszych szkołach, które obie są bardzo małe. Największą atrakcją wieczoru okazał się wspólny spacer z pochodniami nad zaporę.  Rozgwieżdżone niebo i dobre humory sprzyjały nawiązywaniu przyjaźni. Wieczór zakończył się w kręgu przy dogasających pochodniach, kiedy zaśpiewaliśmy pożegnalną piosenkę i przekazaliśmy sobie nawzajem iskierkę przyjaźni. Niektórzy uczniowie już z niecierpliwością czekają na rewizytę u nowych kolegów, którą planujemy na wiosnę. Cieszymy się, że nasza szkoła stwarza tak wspaniałe warunki dla naszych uczniów oraz gości spoza Wisły. Dzięki temu możemy wspólnie pozwiedzać ciekawe miejsca, zrelaksować się, czegoś się nauczyć, a wszystko to w tak przepięknym miejscu, w Czarnem.

Zobacz także:

W celu kontaktu z sekretariatem wypełnij formularz:

Goście w naszej szkole