Dzień Pluszowego Misia

Co roku 25 listopada na całym świecie obchodzony jest Dzień Pluszowego Misia. Jest to tak sympatyczne święto, że nie sposób nie włączyć się w jego obchody. Dlatego biblioteka działająca w Szkole Podstawowej nr 2 w Wiśle Czarnem corocznie organizuje moc atrakcji dla uczniów związanych z tym „misiowym” świętem. W tym roku obchody tego dnia przebiegały pod hasłem przyjaźni. Uczniowie klas I – III oraz dzieci z oddziału przedszkolnego wzięły udział w zajęciach przeprowadzonych w szkolnej bibliotece. Najpierw odbyła się rozmowa na temat tego, kto to jest przyjaciel i jakie cechy powinien mieć ktoś taki. Dzieci mogły także opowiedzieć o swoich przyjaciołach. Następnie wysłuchały opowiadania autorstwa Zofii Staneckiej pt. „Kapitan Misiek” i odpowiedziały na podchwytliwe pytania sprawdzające zrozumienie tekstu. Później nadszedł czas na pracę w grupach. Uczniowie rozwiązywali krzyżówkę obrazkową oraz rebusy. Łączyli także w pary misiowych przyjaciół z różnych książek i bajek. Na zakończenie każdy uczestnik zajęć mógł się poczęstować misiowymi żelkami. Również uczniowie z klas IV – VI mogli się włączyć w obchody tego święta, ponieważ dla nich zostały wystawione na przerwach duże puzzle z motywem zaczerpniętym z „Kubusia Puchatka”, które mogli wspólnie układać. To był bardzo miły dzień. Dzięki zajęciom dzieci poznały różne prawdy życiowe, będące hasłami w krzyżówce i rebusach: „Kto przyjaciół swoich nie szanuje, ten się źle i niezbyt mądrze zachowuje”, „Kto przyjaciół ma, śmieje się ha, ha!”, „Dla przyjaciela nowego nie opuszczaj starego” oraz „Kto znalazł przyjaciela, skarb znalazł”.

Alicja Pieszka

Zobacz także:

W celu kontaktu z sekretariatem wypełnij formularz:

Dzień Pluszowego Misia