Dzień Pluszowego Misia

27 listopada w bibliotece szkolnej odbyły się zajęcia dla uczniów klas młodszych z okazji Dnia Pluszowego Misia. W tym roku zajęcia były oparte o książkę Łukasza Wierzbickiego pt. „Dziadek i niedźwiadek” i dotyczyły niedźwiedzia Wojtka, który był żołnierzem podczas II wojny światowej. Na początku uczniowie zapoznali się z historią święta i obejrzeli wystawkę książek o misiach. Następnie poznali historię niedźwiedzia Wojtka i wysłuchali fragmentu książki „Dziadek i Niedźwiadek” mówiącego o tym, jak niedźwiedź pomagał żołnierzom. Później uczniowie otrzymali wycięte w szkolnej pracowni FabLab szablony przedstawiające oznakę rozpoznawczą 22. Kompanii Zaopatrywania Artylerii, na której został uwieczniony niedźwiedź Wojtek. Każdy z uczestników zajęć odrysowywał emblemat,  a następnie go kolorował. Na koniec wszyscy mogli się poczęstować misiowymi ciasteczkami, które otrzymywali także starsi uczniowie, korzystający w tym dniu z usług biblioteki. Natomiast dzieci z oddziału przedszkolnego mogły w tym dniu wykonać sobie pamiątkowe zdjęcia w makiecie misia i również poczęstować się ciasteczkami. Zajęcia odbyły się w  ramach realizacji założeń wynikających z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Zobacz także:

W celu kontaktu z sekretariatem wypełnij formularz:

Dzień Pluszowego Misia