Dzień Pluszowego Misia

Biblioteka szkolna działająca w naszej szkole organizuje co roku moc atrakcji, aby uczcić Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia. W tym roku w ciągu tygodnia poprzedzającego to święto uczniowie klas młodszych wysłuchali podczas cotygodniowych „Kwadransów z książką” fragmentów książki o Misiu Uszatku. Na gazetce bibliotecznej mogli z kolei poczytać na temat historii tego święta. Biblioteka zorganizowała także tematyczny konkurs plastyczny z nagrodami ufundowanymi przez Radę Rodziców, który był adresowany do wszystkich uczniów szkoły. Zwieńczeniem obchodów Dnia Misia była niespodzianka przygotowana na piątek 24 listopada. W tym dniu wszyscy chętni mogli odwiedzić bibliotekę, aby wcielić się w postać misia i zrobić sobie zdjęcie – została bowiem specjalnie w tym celu przygotowana „misiowa” makieta. Przy okazji uczniowie odwiedzający bibliotekę obejrzeli wystawkę książek o misiach i mogli wypożyczyć je sobie do domu. Natomiast wszyscy, którzy w tym dniu przynieśli do szkoły swoje pluszowe misie i zapozowali z nimi do wspólnego zdjęcia, otrzymali słodkie co nieco od Samorządu Uczniowskiego. W ten przyjemny sposób po raz kolejny w naszej szkole promowane było czytelnictwo.

Zobacz także:

W celu kontaktu z sekretariatem wypełnij formularz:

Dzień Pluszowego Misia