Dzień Patrona 2020

We wtorek 22 grudnia obchodziliśmy Dzień Patrona. Niestety tym razem obchody musiały odbyć się w trybie zdalnym, ale biblioteka zadbała o to, aby zajęcia mimo wszystko doszły do skutku i były atrakcyjne dla wszystkich uczniów.

Tak więc w tym roku zajęcia odbywały się w oparciu o formułę pokoju zagadek. Panie bibliotekarki przygotowały na platformie genial.ly dwa escape roomy. Jeden był przeznaczony dla uczniów klas I – V, natomiast drugi – dla uczniów klas VI – VIII. Zajęcia odbywały się pod okiem wychowawców. Najpierw uczniowie wspólnie z nauczycielami rozwiązywali zadania i otrzymywali w ten sposób kolejne składniki tajnego kodu, a następnie przygotowywali prace związane z tematyką escape roomów.

I tak klasy młodsze rozwiązywały zadania związane z bajką A. Mickiewicza pt. „Przyjaciele”, a następnie dzieci z klas I – III wykonywały ilustracje związane z tematem przyjaźni, zaś uczniowie klas IV i V przygotowywali krzyżówki i kaligrafowali morał bajki, mówiący, że prawdziwych przyjaciół poznajemy w biedzie. Natomiast pokój zagadek przygotowany dla starszych uczniów traktował o podróżach Mickiewicza po Europie, dlatego po rozwiązaniu wszystkich zadań uczniowie przygotowywali album z miejscami, które obecnie można by polecić do zwiedzenia Adamowi Mickiewiczowi.

Obydwa escape roomy są dostępne dla wszystkich chętnych, więc zapraszamy do zabawy tutaj: https://view.genial.ly/5fd4f5d9ea42195c7cba8e82/game-breakout-dzien-patrona-kl-1-5 oraz tutaj: https://view.genial.ly/5fc627662bc71a0d1932ab6a/game-breakout-podroze-z-mickiewiczem-kl-6-8

Zobacz także:

W celu kontaktu z sekretariatem wypełnij formularz:

Dzień Patrona 2020