Dzień Patrona

Na 2018 rok przypada 220. rocznica urodzin naszego wieszcza narodowego – Adama Mickiewicza. Poeta ten jest patronem Szkoły Podstawowej nr 2 w Wiśle Czarnem, dlatego podczas corocznych obchodów Dnia Patrona postanowiliśmy w tym roku podkreślić tę okrągłą rocznicę.

Dzień Patrona w SP2 tradycyjnie odbywa się w ostatni dzień przed zimową przerwą świąteczną, tak więc tym razem miał miejsce 21 grudnia. W tym dniu uczniowie nie mają lekcji, ale biorą udział w zblokowanych zajęciach tematycznie związanych z patronem i jego twórczością. W związku z okrągłą rocznicą urodzin Mickiewicza, tym razem wszystkie klasy przygotowywały dla patrona jedno piętro urodzinowego tortu. Obchody rozpoczęły się apelem, podczas którego zebrani zostali poinformowani o przebiegu zajęć i zadaniach do wykonania w klasach, a także obejrzeli spektakl pt. „Dziewczynka z zapałkami” przygotowany przez uczennice uczęszczające na zajęcia kółka teatralnego prowadzone przez polonistkę Sylwię Krzok. Później uczniowie pod kierunkiem wychowawców rozpoczęli pracę – podczas zajęć mieli za zadanie zapoznać się z informacjami o Mickiewiczu, które zostały wywieszone na gazetkach szkolnych, przypominali sobie w klasach treść wybranych utworów poety, a następnie, w oparciu o zdobytą wiedzę, wspólnie ozdabiali swoje piętro tortu tak, aby w jakiś sposób nawiązać do życia i twórczości naszego patrona. Po upływie wyznaczonego czasu wszyscy spotkali się ponownie na apelu i każda klasa zaprezentowała efekty swojej pracy, a następnie z wszystkich pięter został złożony tort. Dodatkowo uczniowie klas młodszych i oddziału przedszkolnego przygotowali laurki z życzeniami dla wieszcza.

Wszyscy miło spędzili czas i w przyjemnej atmosferze zdobyli nowe informacje oraz umiejętności, a także utrwalili wiadomości zdobyte wcześniej podczas lekcji, zaś efekty pracy poszczególnych klas złożone w całość, uświadomiły uczniom, że są częścią większej wspólnoty i razem mogą stworzyć coś ciekawego.

Zobacz także:

W celu kontaktu z sekretariatem wypełnij formularz:

Dzień Patrona