Dzień misia

25 listopada na całym świecie obchodzony jest Dzień Pluszowego Misia. Biblioteka szkolna działająca przy SP nr 2 co roku włącza się w obchody, organizując zajęcia dla dzieci z oddziału przedszkolnego oraz z klas I – III. W tym roku nie mogło być inaczej. Tym razem scenariusz zajęć oparty został o treść opowiadania Anieli Cholewińskiej-Szkolik pt. “Figiel łapie łobuzów” zaczerpniętego z książki “Bajki o misiach z czterech stron świata”. Figiel to miś z zacięciem detektywistycznym, mieszkający w Berlinie. Pomógł on swojemu przyjacielowi wyjaśnić nieprzyjemną sytuację związaną z rozsypanymi śmieciami. Opowieść ta była punktem wyjścia do zapoznania się z informacjami na temat Niemiec. Uczniowie mogli sięgnąć do atlasów i map, aby dowiedzieć się czegoś więcej o naszych zachodnich sąsiadach. Zapoznali się też z charakterystyką pracy detektywa oraz poćwiczyli empatię, zastanawiając się, co zrobić, kiedy zostajemy niesłusznie o coś oskarżeni lub sami niesłusznie kogoś oskarżyliśmy. Dodatkowo starsze dzieci zagrały w grę edukacyjną “Segreguj odpady” zamieszczoną na stronie odpady.wisla.pl, dzięki czamu utrwaliły sobie zasady poprawnej segregacji śmieci. Na koniec uczniowie wykonali pracę plastyczną – wszyscy chętnie pokolorowali obrazek przedstawiający misia-detektywa i na tym zakończyliśmy obchody tego sympatycznego święta.

Dzień misia