Dzień Misia 2020

Jak co roku biblioteka szkolna w naszej szkole organizuje dla uczniów klas 1 – 3 oraz dzieci z oddziału przedszkolnego zajęcia z okazji Dnia Pluszowego Misia, który przypada na dzień 25 listopada. Nie mogło być inaczej i tym razem, chociaż sposób przeprowadzenia zajęć w klasach 1 – 3 musiał zostać dostosowany do specyfiki lekcji zdalnych. Na szczęście udało się stworzyć odpowiedni scenariusz i w dniach 24 i 25 listopada nasi najmłodsi uczniowie wzięli udział w zajęciach przygotowanych w oparciu o opowiadanie pt. „Jak ci idzie” z  książki „Misiostwo świata”  autorstwa Grzegorza Janusza. Podczas spotkania online uczniowie mogli się pochwalić swoimi pluszakami, a następnie wysłuchać tekstu opowiadania, które mówiło o niedźwiedziu himalajskim cierpiącym z powodu marznących stóp. Po wysłuchaniu tej zabawnej historii uczniowie odpowiadali na pytania sprawdzające zrozumienie przeczytanego tekstu, a także podyskutowali na temat tego, jaki powinien być dobry prezent (niedźwiedź z opowiadania otrzymał prezent niespodziankę, a były nią porządne zimowe buty). W ramach zajęć uczniowie otrzymali także kodowanki do samodzielnego rozwiązania. Były to oczywiście zakodowane obrazki przedstawiające misia.

Tak sympatyczne święto nie mogło ominąć również najmłodszych dzieci w naszej szkole, dlatego 30 listopada przedszkolaki wzięły udział w zajęciach stacjonarnych przygotowanych na postawie tego samego opowiadania. Na początku zgadywały, jaka niespodzianka ukrywa się w tajemniczym prezencie, później wysłuchały tekstu opowiadania przeczytanego przez panią bibliotekarkę, a na koniec tajemniczy prezent został odpakowany i dzieci mogły przekonać się, czy trafnie zgadły, co było jego zawartością. Nie mogło obyć się także bez pracy plastycznej. Po wysłuchaniu opowiadania dzieci usiadły przy stolikach i zajęły się kolorowaniem misiowych łapek. Wszyscy poradzili sobie z tym zadaniem znakomicie. Cieszymy się, że mimo utrudnień spowodowanych obostrzeniami zajęcia mogły się odbyć i możemy uznać tegoroczne obchody Dnia Misia za udane.

Zobacz także:

W celu kontaktu z sekretariatem wypełnij formularz:

Dzień Misia 2020