Dzień Kobiet

8 marca odbył się w naszej szkole szczególny apel. Najpierw chłopcy z Samorządu Uczniowskiego złożyli wszystkim dziewczynom i paniom życzenia z okazji Dnia Kobiet. Ogłosili także wyniki plebiscytu na najsympatyczniejszą uczennicę oraz najsympatyczniejszą nauczycielkę. W kategorii klas 0 – III tytuł zdobyła Gabrysia Gunia z klasy II oraz Ewelina Ogrodnik z klasy III. Natomiast w kategorii klas IV – VI tytuł przypadł w udziale Hani Pilch z kl. IV oraz Partycji Heczko z kl. V, a wśród nauczycielek wyróżnione zostały aż trzy panie: Justyna Brańka, Edyta Polok oraz Ewa Kubacka. Następnie chłopcy rozdali cukierki wszystkim paniom i dziewczynom z okazji ich święta.

Podczas apelu ogłoszone także zostały wyniki konkursu na najpiękniejszą kartkę walentynkową zorganizowanego przez szkolną świetlicę. Pierwsze miejsce zajęła Ewelina Ogrodnik z klasy II, przyznano też trzy drugie miejsca dla: Dominika Juroszka i Jarka Sztwiertni z kl. II oraz Asi Sztwiertni z kl. III. W naszej szkole od października trwa także konkurs biblioteczny Wielka Liga Czytelników, w którym w tym roku wzięło udział 9 uczniów z klasy II i III. Wśród tych dziewięciu uczestników czworo zdobyło 10 lub więcej sprawności za przeczytane książki i rozwiązane poprawnie testy dotyczące ich treści. Są to Jonasz Cieślar, Dominik Juroszek i Remigiusz Kucierski z kl. II oraz Paulina Puszyńska z kl. III. Uczniowie ci otrzymali podczas apelu dyplomy Aktywnego Czytelnika, a troje z nich: Paulina, Dominik i Jonasz będzie reprezentowało szkołę podczas półfinału wojewódzkiego, który odbędzie się w kwietniu.

Na zakończenie apelu pożegnaliśmy naszego konserwatora – pana Ludwika Pilcha, który przeszedł na emeryturę. Pan Ludwik otrzymał własnoręcznie wykonane przez dzieci upominki w podziękowaniu za lata pracy dla naszej szkoły. Wszyscy życzyli mu udanej emerytury i prosili, aby nas odwiedzał jak najczęściej.