Dzień Dziadków

4 lutego w naszej szkole odbyły się obchody Dnia Dziadków, tradycyjnie połączone z recytatorskim konkursem gwarowym „Latosi pogwarki w Białce” organizowanym już po raz szesnasty przez bibliotekę szkolną. W tym roku w programie artystycznym brali udział uczniowie wszystkich klas. Zostali oni przygotowani przez wychowawczynie: Ewę Kubacką-Kałużę, Joannę Pilch i Edytę Polok, a o oprawę muzyczną zadbała dyrektor Elżbieta Szajtauer, która wyćwiczyła z dziećmi na tę okazję utwory muzyczne wykonywane na dzwonkach i keyboardzie. Podczas uroczystości zatańczyły też dziewczynki biorące udział w zajęciach kółka tanecznego Xdance, którego opiekunem jest Aleksandra Forias. Nie zabrakło niespodzianek; pięć minut przed rozpoczęciem nastąpiła przerwa w dostawie prądu spowodowana gwałtownym wiatrem, więc w ostatniej chwili byliśmy zmuszeni zmienić ustalony porządek programu artystycznego, co dostarczyło trochę emocji. Po występach uczniów poszczególnych klas przyszedł czas na przeprowadzenie konkursu recytatorskiego, nad którego przebiegiem czuwały nauczycielki-bibliotekarki: Marta Procner i Alicja Pieszka. W tym roku wzięło w nim udział 15 uczniów z klas „0” do 6. Byli to: Wojtek Wrzecionko z kl. „0”, Dominik Juroszek, Wiktoria Madzia i Wiktoria Witucka z kl. I, Paulina Puszyńksa i Zuzia Wierzba z kl. II, Kuba Witucki z kl. III, Estera Bujok, Ela Kuś, Natalia Pilch i Oliwia Żegunia z kl. IV, Kinga Cieślar z kl. V oraz Artur Cieślar, Dawid Cieślar i Piotrek Wantulok z kl. VI. W jury zasiedli: pan Andrzej Pilch oraz emerytowane nauczycielki – panie Małgorzata Pilch oraz Julia Troszok. Dzieci recytowały poezję lub prozę wiślańskich poetów, a niektórzy prezentowali teksty napisane specjalnie dla nich przez rodziców lub dziadków. Po wystąpieniu wszystkich uczestników konkursu, jury udało się na naradę, a w tym czasie odbywały się występy uczniów uczęszczających do Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Wiśle (Mikołaj Giza) i filii Ogniska Muzycznego w Bielsku – Białej działającego w naszej szkole (Dominika Cieślar, Ania Mosler, Hania i Marysia Pilch, Wiktoria i Jakub Wituccy, Wiktoria Martynek). Na zakończenie imprezy zostały ogłoszone wyniki konkursu: pierwsze miejsce oraz nagrodę publiczności zdobyło rodzeństwo – Wiktoria i Jakub Wituccy. Drugie miejsce zajęła Oliwia Żegunia, trzecie miejsce Kinga Cieślar, a wyróżnieni zostali: Natalia Pilch oraz Wojciech Wrzecionko, który, jako czterolatek, był najmłodszym uczestnikiem konkursu. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody ufundowane przez Radę Rodziców, Centrum Promocji i Informacji w Wiśle oraz pana Jarosława Gluzę. Nazwiska zdobywców I miejsca zostały umieszczone w pucharze ufundowanym w zeszłym roku przez panią Ewę Lazar, który razem z innymi pucharami zdobi gablotę przy wejściu do szkoły. Podczas trwania uroczystości nasi mili goście mogli skorzystać z poczęstunku przygotowanego przez rodziców naszych uczniów, otrzymali także miłe upominki przygotowane przez uczniów. Całość przeplatana była śpiewem góralskich pieśni ludowych.

Dzień Dziadków