Dzień Babci i Dziadka

W środę 12 lutego o 14.00 w naszej szkole odbył się Dzień Babci i Dziadka. Cieszymy się, że w sympatycznej atmosferze mogliśmy razem z naszymi gośćmi spędzić to popołudnie. Swój program artystyczny zaprezentowały klasy młodsze. Były piosenki o Babci i o Dziadku, wiersze z życzeniami i tańce z szarfami. Pięknie zadeklamowała wiersz Wandy Chotomskiej „Kurczę blade” Zosia Sikora z klasy 1. Najmłodsze dzieci z oddziału przedszkolnego zaśpiewały piosenkę, zatańczyły taniec „Rom pom pom” i wyrecytowały wiersz dla naszych jubilatów z życzeniami, by dbali o siebie i byli z nami jak najdłużej. W ramach uroczystości odbył się również konkurs gwarowy „Latosi pogwarki w Białce. W tym roku już po raz dwudziesty. Dziewięcioro dzieci z klas II – VI zaprezentowało wiersze lokalnych twórców. W czasie narady jury obejrzeliśmy spektakl w wykonaniu uczniów klasy V pt. ”Szary domek” na podstawie książki Katarzyny Szostak pod tym samym tytułem. Uczniów do spektaklu, jak również scenariusz całego przedstawienia przygotowała mgr Sylwia Krzok. Spektakl dotykał trudnych tematów: mówił o uprzedzeniach,  inności, samotności, ale także o nadziei i przyjaźni. Sugestywna gra aktorska, jak również bogata scenografia sprawiły, że wszyscy zebrani obejrzeli przedstawienie z dużym zainteresowaniem. Na koniec naszej uroczystości zostały ogłoszone wyniki konkursu gwarowego. Okazało się, że pierwsze miejsce zajął uczeń klasy II – Adam Pilch, który zaprezentował wiersz Marii Szturc pt. „Dujawica”, drugie miejsce zajęła Klaudia Szalbot z klasy V, która deklamowała wiersz Ireny Branc pt. „Pinióndze”, trzecie miejsce przypadło w udziale Jonaszowi Cieślarowi z klasy V (za wiersz Marii Szturc „Dzieciństwo”), zaś wyróżnienie otrzymała Wiktoria Madzia również z klasy V ( za recytację wiersza Władysławy Maryniok-Cieślarowej „Jesień”). Jak co roku przeprowadzono także głosowanie wśród gości, w wyniku którego przyznano nagrodę publiczności. Zdobyła ją Klaudia Szlabot. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez wiślański Urząd Miejski oraz Spółdzielnię Uczniowską „Zgoda” działającą przy naszej szkole. Podczas całej uroczystości goście mogli korzystać z poczęstunku przygotowanego przez Radę Rodziców, a na koniec zostali obdarowani upominkami przygotowanymi przez wnuki.

Anna Pilch

Zobacz także:

W celu kontaktu z sekretariatem wypełnij formularz:

Dzień Babci i Dziadka