Charytatywny listopad

Lubimy pomagać, dlatego w naszej SP2 organizujemy dużo różnych akcji charytatywnych. W tym roku przygotowywaliśmy prezenty w pudełkach po butach w ramach akcji „Prezent pod choinkę”. Udało nam się zebrać 32 pudełka, co stanowi nowy rekord szkoły. Dodatkowo wolontariusze z naszej szkoły Jonasz Cieślar, Szymon Pilch i Lidia Pilch oraz nasza absolwenta Estera Bujok pojechali do Dzięgielowa, żeby paczki sprawdzać i pakować do wysyłki na Białoruś, Ukrainę i do Rumuni.

Zbieraliśmy również klocki lego dla świetlic środowiskowych w Mołdawii, które wspiera „Misja Przyjaciół Dzieci”. Zebraliśmy pudło klocków, które osobiście odebrał Wojtek Borys, misjonarz z Mołdawii. Jego opowieść o tym niezwykłym kraju była żywą lekcją geografii, ale też empatii i współodczuwania. Aż trudno wyobrazić sobie, że w Europie są dzieci, które nigdy nie miały klocków lego w rękach, bo ich po prostu na nie nie stać. Cieszymy się, że mogliśmy dołożyć swoją cegiełkę do akcji „Lego dla Mołdawii”.

Stale wspieramy też Szymonka z Wiślicy zbierając dla niego plastikowe zakrętki oraz Fundację Missio Cordis, zbierając stare baterie. Do wysyłki przygotowane są stare telefony, tablety i monety, pieniądze z ich recyklingu przeznaczone są na budowę sierocińców w Ameryce Południowej, czy studni w Czadzie.

Dziękujemy za udział i zaangażowanie w działaniach charytatywnych w naszej szkole.

Anna Pilch

Charytatywny listopad