Anioły ze szkoły

„Anioły ze szkoły” to ogólnopolski projekt, realizowany przez Towarzystwo Obrony Zwierząt w Rzeczypospolitej Polskiej, skupiający dzieci i młodzież, która chce pomagać zwierzętom. Honorowy patronat nad tym przedsięwzięciem objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Szkolne Koło TOZRP „Anioły ze szkoły” działa w naszej szkole od września 2016 roku. Jego działanie polega na organizowaniu różnorodnych akcji mających na celu kształtowanie postaw wrażliwości, odpowiedzialności i szacunku w stosunku do naszych braci mniejszych- zwierząt.

Do tej pory w szkolne koło „Anioły ze szkoły”  przeprowadziło następujące akcje: klasowy konkurs „Wiedzy o Zwierzętach” z okazji Światowego Dnia Zwierząt, indywidualny konkurs pt.” Zwierzaka mam i o niego dbam”  z okazji Światowego Dnia Zwierząt, prelekcję oraz wystawę z okazji Światowego Dnia bez Futra, zbiórkę darów dla schroniska Azyl w Cieszynie – „Miska dla schroniska”, wystawę na temat ras kotów wraz z cytatami o kotach z okazji Światowego Dnia Kota.

 Nasza szkoła otrzymała certyfikat potwierdzający członkostwo w projekcie „Anioły ze szkoły” oraz została wpisana na oficjalną listę ponad 200 szkół w Polsce, które działają na rzecz obrony zwierząt.  Zachęcamy do odwiedzenia strony http://aniolyzeszkoly.com.pl/

opiekun koła Michalina Szalbót

Zobacz także:

W celu kontaktu z sekretariatem wypełnij formularz:

Anioły ze szkoły