Aktywny początek roku szkolnego

Rok szkolny 2020/2021 rozpoczęliśmy w Szkole Podstawowej nr 2 w Wiśle Czarnem z zachowaniem wytycznych sanitarnych. W związku z panującą epidemią postanowiliśmy oprócz typowych lekcji w klasie organizować dla uczniów jak najwięcej aktywności na świeżym powietrzu. Tak więc nauczyciele organizowali w miarę możliwości lekcje w plenerze, a wszystkie zajęcia wychowania fizycznego, jeśli tylko pogoda na to pozwalała, odbywały się na zewnątrz – uczniowie wychodzili z kijami nordic walking na spacery wzdłuż Białej Wisełki i na Cieńków, a na zakończenie wycieczki moczyli nogi w rzece. W tym roku odbywały się także lekcje wychowania fizycznego na rowerze – w których brała udział klasa 7 i 8. Wycieczki rowerowe odbywały się też w ramach projektu „Wisła na rowerze”, kiedy to popołudniami uczniowie mogli pokonywać ponad dwudziestokilometrowe trasy. Kolejną aktywnością na świeżym powietrzu są wycieczki piesze, które w naszej szkole mają bogatą tradycję. Tak więc uczniowie klasy 6 wybrali się na Malinowską Skałę i do Jaskini Malinowskiej, uczniowie klasy 4 i 5 brali udział w podchodach na Cieńków na pożegnanie lata, a klasa 3 powędrowała na Kamienny. Aktywność sportowa opłaciła się, ponieważ nasi uczniowie w międzyszkolnych zawodach w biegach przełajowych zajęli 3 miejsce (grupy młodsze chłopców i dziewcząt) oraz 2 miejsce (grupa starsza chłopców). Natomiast młodsi członkowie naszej społeczności włączyli się w działalność charytatywną i pobiegli śladami wiślańskiego niedźwiadka. Jesteśmy szczególnie dumni z przedszkolaków, bo to ich grupa najliczniej reprezentowała naszą szkołę.

Zobacz także:

W celu kontaktu z sekretariatem wypełnij formularz:

Aktywny początek roku szkolnego