Rajd szkolny

W tym roku tradycyjny rajd pieszy organizowany corocznie w naszej szkole odbył się w nietypowym terminie. Zamiast na jesień, tym razem z powodu zawieszenia zajęć stacjonarnych, Rajd Szkoły u Źródeł Wisły doszedł do skutku dopiero na wiosnę i odbył się w Dzień Dziecka, 1 czerwca.

Tym razem meta rajdu znajdowała się na terenie rekreacyjnym przy siedzibie Nadleśnictwa Wisła, a trasy miały formę podchodów. Każda klasa otrzymała mapę, na której znajdowały się punkty do zdobycia podczas wycieczki. Długość i stopień trudności trasy były dostosowane do możliwości dzieci, dzięki czemu w wyprawie mogli wziąć udział wszyscy uczniowie szkoły, a nawet przedszkolaki. Po przybyciu na metę rajdu każdy uczestnik mógł skorzystać z poczęstunku – kiełbaski z ogniska, herbaty i banana. Po posiłku był czas na rekreację i integrację – młodsi szaleli na placu zabaw, a starsi grali w piłkę, brali udział w animacjach z chustą, czy po prostu odpoczywali wśród zieleni.

Cieszymy się, że mimo utrudnień rajd mógł się odbyć już po raz 29. Był to udany czas, ponieważ pogoda dopisała i mogliśmy skorzystać z uroków naszej pięknej okolicy. Dziękujemy Nadleśnictwu Wisła za bezpłatne udostępnienie terenu na metę rajdu, bo było to idealne miejsce dla naszych potrzeb!