Poznaj Polskę – wycieczka do Pszczyny

Projekt: Poznaj Polskę

To była środa pełna wrażeń! 03.11.21 uczniowie klas I, II i III wraz z opiekunami i wyjątkową przewodniczką wyruszyli na jednodniową wycieczkę do Pszczyny i okolic. Wszystko było możliwe dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz z budżetu Gminy Wisła w ramach projektu „Poznaj Polskę”, za co serdecznie dziękujemy!

Uczniowie w ramach wyjazdu zachwycali się bezkresem zapory w Goczałkowicach, podziwiali ogrody państwa Kapias, widzieli majestatyczne żubry. Po obiedzie poznali tajniki Muzeum Zamkowego w Pszczynie, a na zakończenie zwiedzali skansen „Zagroda wsi pszczyńskiej”.
Jak miód na serce wychowawców były słowa przewodniczek o tym, że to były najlepsze grupy tamtego dnia. Pochwały dotyczyły nie tylko kultury osobistej, ale także wiedzy dzieci! Możemy być dumni! Choć zmęczeni, wróciliśmy bogatsi o wspomnienia i o piękno dziedzictwa naszej Polski.

Koszt całkowity wycieczki to 3089 zł, z czego 2471,20 zł to kwota wsparcia uzyskanego w ramach programu „Poznaj Polskę”, a 617,80 zł to wkład własny sfinansowany przez gminę Wisła.

wycieczka do Pszczyny

Poznaj Polskę – wycieczka do Pszczyny