Piknik szkolny

31 maja w Szkole Podstawowej nr 2 w Wiśle Czarnem odbył się Piknik Rodzinny. Rozpoczął się on częścią artystyczną skierowaną do rodziców z okazji ich święta. Program rozpoczęli uczniowie piosenką. Następnie pani dyrektor Elżbieta Szajtauer powitała przybyłych gości: Burmistrza Wisły – pana Tomasza Bujoka, przedstawicieli instytucji, organizacji współpracujących ze szkołą, emerytowanych pracowników szkoły, Rodziców i Rodziny uczniów, a także wszystkich gości, którzy zechcieli to piękne popołudnie spędzić w Czarnem.
Podczas programu artystycznego zebrani mogli usłyszeć piosenki, wierszyki, utwory w wykonaniu dzieci uczących się w Ognisku Muzycznym i Szkole Muzycznej, wspólne muzykowanie na dzwonkach, a także podziwiali tańce zespołu XDance, scenki i żarty. Ks. Marek Michalik opowiedział też o tym, co aktualnie dzieje się w FabLabie, a przewodnicząca Rady Rodziców – pani Danuta Cieślar w związku ze Spotkaniem Cieślarów przedstawiła informacje o tradycji tych spotkań. Pierwsza część pikniku zakończyła się wspólnym odśpiewaniem pieśni „U stóp Barani”.
Następnie wszyscy zebrani udali się na boiska szkolne, aby spędzić ze sobą czas przy daniach z grilla, pysznych ciastach i napojach. Podczas tej części imprezy odbywały się też różne konkursy i zawody, a także trwała akcja „duże zwierzę” koordynowana przez ks. Marka Michalika, która polegała na złożeniu z drewnianych trójkątów konia naturalnej wielkości. W prace nad tym projektem zaangażowali się uczniowie, absolwenci, rodzice oraz inni goście, łącznie z burmistrzem naszego miasta oraz panią posłanką Aleksandrą Trybuś-Cieślar, która dołączyła do naszego pikniku już po części artystycznej. Wspólne wysiłki zakończyły się o godzinie 21:00, kiedy dopasowane zostały ostatnie elementy. Efekt wspólnej pracy będzie można podziwiać przed szkołą, ponieważ tam stanie powstały podczas pikniku koń.
Piknik szkolny w SP 2 należy zaliczyć do udanych dzięki pracy wielu osób – rodziców, nauczycieli, pracowników szkoły, a także dzięki wsparciu wielu instytucji i organizacji. Cieszymy się także, że dopisała nam pogoda i wszystkie zaplanowane działania odbyły się bez zakłóceń.