Pasowanie pierwszoklasistów

10 października w obecności całej społeczności naszej szkoły oraz zaproszonych gości odbyła się uroczystość pasowania pierwszoklasistów na uczniów. W tym dniu zaszczycili nas swoją obecnością: Tomasz Bujok – burmistrz miasta, Sylwester Foltyn – sekretarz miasta oraz Barbara Szalbot – dyrektor MZEAS. Uroczystość rozpoczęła się od utworu wykonanego na dzwonkach przez uczniów klasy V. Następnie na scenę wyszli pierwszoklasiści, którzy przedstawili swój program artystyczny przygotowany pod kierunkiem wychowawczyni – mgr Mieczysławy Ewy Kubackiej-Kałuży. Uczniowie świetnie zaprezentowali się z każdej strony – śpiewali piosenki po polsku i angielsku, deklamowali wiersze oraz odpowiadali na pytania dotyczące bezpieczeństwa, a wszystkim tym dowiedli, że zasługują na stanie się pełnoprawnymi członkami szkolnej społeczności. Tak więc przy aprobacie wszystkich zebranych dyrektor szkoły dokonała pasowania. Była to bardzo podniosła chwila. Pierwszaki spisały się na medal, więc dopełnieniem uroczystości było oczywiście obdarowanie ich rożkami obfitości ufundowanymi przez Radę Rodziców. Po emocjach związanych z występami pierwszoklasiści wraz z wychowawczynią, rodzicami i gośćmi, udali się do swojej klasy, gdzie świętowali ten dzień przy słodkim poczęstunku.

Pasowanie pierwszoklasistów