Pasowanie pierwszoklasisótw

7 października w naszej szkole odbyła się ważna uroczystość szczególna dla najmłodszych uczniów – pasowanie pierwszoklasistów. W wydarzeniu wzięli udział uczniowie ze wszystkich klas, nauczyciele oraz rodzice pierwszoklasistów. Uroczystość przywitaniem rozpoczął Samorząd Uczniowski, po czym w progach szkoły najmłodszych przywitała klasa druga swoim programem artystycznym. Po występie drugoklasistów przyszedł czas na bohaterów wydarzenia – pierwszoklasistów. Popisali się oni pięknie recytowanymi wierszami oraz piosenkami (również w języku angielskim), podczas których grali na instrumentach muzycznych. Wreszcie przyszedł czas na najważniejsze. Pani Dyrektor krótko przywitała najmłodszych uczestników uroczystości, po czym pasowała ich na uczniów szkoły. Na pierwszoklasistów czekały jeszcze prezenty niespodzianki: odblaski, by byli widoczni na drodze, zakładki do książki wykonane przez klasę drugą oraz tradycyjnie przygotowane przez rodziców rogi obfitości. Po części oficjalnej oczywiście przyszedł czas na część nieoficjalną. Uczniowie klasy pierwszej wraz z rodzicami, wychowawcą oraz Panią Dyrektor udali się do klasy, gdzie czekał na nich mały poczęstunek.

Edyta Polok

Pasowanie pierwszoklasisótw