Dzień Rodziny

1 czerwca to data szczególna dla wszystkich dzieci, bo w tym dniu nasi milusińscy obchodzą swoje święto. W naszej szkole kultywujemy tę tradycję, ale w tym roku postanowiliśmy, że obchody Dnia Dziecka połączymy z uroczystością z okazji Dnia Rodziców i w ten oto sposób 1 czerwca zorganizowaliśmy Dzień Rodziny.
Aby uczcić święto dzieci, w tym dniu nie odbyły się lekcje, ponieważ już od rana wszystkie klasy pojechały do kina w Bielsku-Białej. Wyjazd został w całości sfinansowany z funduszy Rady Rodziców i składek klasowych. Po powrocie z kina dzieci zjadły obiad, a następnie rozpoczęliśmy przygotowania do popołudniowej uroczystości.
Obchody Dnia Rodziny rozpoczęły się o godzinie 16:00. Każda klasa przygotowała krótki program artystyczny, dzięki czemu uroczystość była urozmaicona. Licznie zgromadzeni goście mogli wysłuchać piosenek, wierszyków i żartów, obejrzeli pokazy taneczne oraz scenki, a także wzięli udział w „niezapowiedzianej kartkówce” przygotowanej przez uczniów klasy V. Podczas trwania występów rodzice mogli częstować się kolorowymi i zdrowymi kanapkami oraz pysznymi truskawkami, a także kawą i herbatą. Poczęstunek został sfinansowany przez Urząd Miasta w ramach obchodów Tygodnia Zdrowia.
Po swoich występach uczniowie wręczyli rodzicom własnoręcznie przygotowane upominki. Podczas uroczystości wytworzyła się prawdziwie rodzinna atmosfera, o czym świadczy fakt, że po części oficjalnej goście nie spieszyli się do wyjścia, ale wspólnie z dziećmi spędzali jeszcze czas przy poczęstunku. Dziękujemy rodzicom za tak liczne przybycie, a wychowawcom i dzieciom za przygotowanie programu artystycznego.